Zavolejte nám

+420 731 929 200

Menu

Zateplení domů

Zateplení domů

Provádíme zateplení rodinných domů, kvalitně zateplený dům může uspořit náklady na vytápění až o 40 % ročně, jedná se tedy o rychlý návrat Vaší prvotní investice. Výsledkem dobrého zateplení je nejen teplo v zimě, ale také příjemné klima v létě, kdy zateplení působí jako ochranný štít Vašeho domu, zabraňuje přehřátí zdiva a udržuje vzduch v interiéru příjemně chladný. Výhodou je také lepší a modernější vzhled celé budovy, prodloužení životnosti domu a vyšší odolnost proti povětrnostním vlivům.

Zateplení domu plní funkci nejen ochranou, ale také estetickou. Nabízíme širokou škálu fasádních barev, různé odstíny, struktury, druhy omítek. 

Dodáváme také kompletní stavební materiál, parapety a lešení, používáme postupy, které máme dlouhodobě odzkoušeny a odebíráme kvalitní a certifikované značky.

Jak postupujeme?

Osobní setkání
(informace o představě zákazníka, zhodnocení stavu budovy)
1.
Výběr vhodného izolačního materiálu a postupu
2.
Vytvoření cenové nabídky
3.
Termín realizace + záloha na materiál
(v závislosti na domluvě)
4.
Samotná realizace zateplení
5.
Dokončení, předání stavby + celková platba
6.

Kontaktní fasáda

Jedná se o nejznámější způsob zateplení, při kterém je na stěny domu lepen izolant. Provede se armovací vrstva z výztužné síťoviny a stěrkového tmelu a na povrch finální úprava z některého typu tenkovrstvé probarvené omítky. Kontaktní zateplení fasády je tedy způsob zateplení, kdy je izolant pevně čili kontaktně přilepený k podkladu nějakou lepící hmotou, poté přikotven talířovými či závrtnými hmoždinkami, ty udržují stabilitu celého systému.

Termoizolační omítky

Moderní tepelně izolační omítky tvoří mezistupeň mezi běžnými lehčenými omítkami a zateplovacím systémem. Snižují prostup tepla stěnami díky svým tepelně izolačním vlastnostem, což má za následek nižší energetickou náročnost na vytápění domu. Stěny současně lépe dýchají, protože termoizolační omítka odvádí z fasády vodní páry.

Čistění fasád

Provádíme odstranění zelených a černých povlaků řas, plísní a jiných mikroorganismů z fasád. Při čištění povrchů fasád nedochází k poškození či narušení povrchu, práce jsou prováděny vysokotlakým čističem a speciálními přípravky. Váš dům bude mít nový vzhled, aniž byste museli pořizovat novou fasádu.

Provětrávaná fasáda

Provětrávaná fasáda chrání budovu před povětrnostními vlivy, zároveň vytváří zdravé vnitřní klima. Jedná se o fasádní konstrukci se vzduchovou mezerou mezi izolací a fasádním obkladem, tato mezera sehrává velmi důležitou roli. Díky přirozenému proudění vzduchu je odváděna vlhkost z celého objektu. Princip fungování je nazýván také komínový efekt.

Proč zateplovat?

Úspora nákladů a energie

Moderní vzhled budovy

Prodloužení životnosti RD

Úspora nákladů a energie

Moderní vzhled budovy

Prodloužení životnosti RD